Koohsangiho park Mašhad

Koohsangiho park Mašhad 07/07/2019
Melatův park Mašhad a Koohsangi jsou dva největší a nejkrásnější parky Mašhad, které jsou také rozeznatelné na národních stupnicích. Koohsangi Park je historické a přírodní centrum, kde je mezi turisty proslaveno především nádhernou přírodou a příjemným počasím. Pokud plánujete svou příští dovolenou v Mašhadu, důrazně doporučujeme, abyste strávili alespoň jeden příjemný večer v parku Koohsangi a užili si nezapomenutelný západ slunce a výhled na město.

Seznamte se s historickým a krásným parkem Koohsangi
Mašhad je slavné náboženské a historické město Íránu, sídlící na severovýchodě země. Toto město bylo známé jako turistická destinace po mnoho desetiletí. Mašhad je znám především díky svatyni Imáma Rezy a jejímu komplexu, protože do tohoto města každoročně přivádí stovky milionů turistů. Tento svatý komplex však není jediným turistickým místem v Mašhadu. Hrobka Nadera Šáha, Bagh Meli a několik dalších historických památek slouží každoročně také milionům turistů. Mezi všemi historickými a turistickými místy je park Kohhsangi známým a oblíbeným cílem místních i mezinárodních turistů. Co víme o Koohsangi parku a proč je tak populární?

Populární a historický park Koohsangi
Koohsangi park je známý jako druhý největší park Mašhad a je většinou považován za turistické a vědecké centrum města. Tento park je postaven na jihozápadních částech Mašhad v ulici pojmenované po samotném parku (ulice Koohsangi). Koohsangi v perštině znamená Kamenná hora a tento park je zřízen mezi dvěma poměrně vysokými vrcholky hory Binalud. To je důvod, proč se za tímto parkem jmenuje Koohsangi. Na vrcholu tohoto vrcholu je vidět krásná scenérie města a svatyně Imam Reza. Krásný a magický západ slunce, který je patrný z vrcholu tohoto parku, se také považuje za jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí parku Koohsangi. Kombinace kamenů, vody a zelených rostlin poskytuje nádhernou scenérii, která spolu s příjemným počasím tohoto parku poskytuje díky své poloze skvělou relaxační atmosféru pro své návštěvníky. V průběhu let byla prioritou udržování přírodní krásy tohoto parku a do tohoto parku bylo přidáno jen několik umělých staveb.
Podle posledních studií je Koohsangi Park třetím nejoblíbenějším turistickým cílem Mahshadu, po svatyni Imam Reza a hrobce Ferdowsi. S cílem usnadnit návštěvníkům bylo v posledních letech v parku Koohsangi provedeno několik rozvojových projektů. Rozvojové projekty tohoto parku jsou většinou zaměřeny na rozdělení parku na menší úseky, aby se usnadnila návštěva turistů, kteří o to mají zájem. V tomto ohledu byly vyvinuty různé sekce v parku Koohsasngi, které se skládají: zahrada hrobek, zahrada sportu, zahrada kamenů, přírodní zahrada a společná zahrada. Umělé jezero s umělým ostrovem ptáků spolu s přírodním zahradním muzeem jsou další projekty, které se v blízké budoucnosti uskuteční v parku Koohsangi.

Mezi různými budovami v parku Koohsangi přispívá hlavní budova Khorasanova hlavního muzea k kráse tohoto parku. Tato budova byla navržena a postavena pod vlivem jedinečného designu Kalat-e Naderi. Protože Mašhad býval hlavním městem dynastie Afshari, byly všechny kameny, které byly použity pro stavbu hrobky Nader Shah, vybrány z vysoce kvalitních žulových kamenů, které se většinou získávají z hor v oblasti Koohsangi.


Historický význam parku Koohsangi
V roce 1588 Shah Abbas velký umístil na trůn Morshed Gholi Ostajloo na místě, které je dnes známé jako Park Koohsangi. Shah Abbas byl pátým králem Safavidské dynastie a nejsilnějším vládcem této říše. Tento obřad se konal na úbočí jedné z hor v oblasti, která je dnes známá jako balkon Koohsangi. V tomto parku je umístěno sedm hrobek důležitých lidí své doby, včetně šejka Asad Alláha Yazdiho a Mirzy Razavi. Mirza Razavi byla známá postava během dynastie Safavid, jejíž hrobka je oblíbeným místem v parku. Umělecké prvky Qashani používané pro výzdobu v hrobce Mirzy Razavi přitahují mnoho návštěvníků parku. Park Koohsangi je jedním z mála míst, kde Naser al-Din Shah Qajar navštívil během své cesty do Mašhadu v roce 1905.

Do roku 1931 si park Koohsangi zachoval svůj původní tvar jako park s přírodními zajímavostmi, jako jsou hory a zelené zahrady. Pěkné počasí a nádherná scenérie díky přítomnosti přírodních řek přispěly k hodnotě tohoto krásného parku. V roce 1931 však v tomto parku započala první fáze výstavby, a to výstavba bazénu, dvoupodlažní budovy a rámování květin, které se konaly pod dohledem německých odborníků. Tento počáteční vývoj změnil původní tvar parku Koohsangi na spíše

Získat mobilní aplikaci!

Naše aplikace obsahuje všechny vaše požadavky na rezervaci: Zabezpečené platební kanály, jednoduchý 4-krokový rezervační proces a elegantní uživatelské návrhy. Co víc si můžete přát?