Meşhed Koohsangi Parkı

Meşhed Koohsangi Parkı 07/07/2019
Meşhed Melat Parkı ve Koohsangi, Meşhed'in Ulusal ölçeklerde de tanınan en büyük ve en güzel parkıdır. Koohsangi Parkı, güzel manzarası ve güzel havasıyla çoğunlukla turistler arasında ünlü olan tarihi ve doğal bir merkezdir. Meşhed'e bir sonraki tatilinizi planlıyorsanız, Koohsangi Parkı'nda en az bir keyifli akşam geçirmenizi ve unutulmaz Günbatımı ve şehir manzarasının tadını çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Tarihi ve güzel Koohsangi Parkı ile tanışın
Meşhed, ülkenin kuzeydoğu kesiminde yaşayan ünlü bir dini ve tarihi İran şehridir. Bu şehir onlarca yıldır turistik bir yer olarak biliniyor. Meşhed, her yıl bu şehre yüz milyonlarca turist getirdiğinden, çoğunlukla İmam Rıza Kutsal Tapınağı ve kompleksi nedeniyle bilinir. Ancak, bu kutsal kompleks Meşhed'deki tek turistik yer değil. Nader Şah'ın mezarı, Bağış Meli ve diğer tarihi yerler de her yıl milyonlarca turiste hizmet vermektedir. Tüm tarihi ve turistik yerler arasında Kohhsangi Park, yerel ve uluslararası turistler arasında popüler ve popüler bir yer. Koohsangi Parkı hakkında ne biliyoruz ve neden bu kadar popüler?

Popüler ve tarihi Koohsangi Parkı
Koohsangi Parkı Meşhed'in ikinci büyük parkı olarak bilinir ve çoğunlukla şehrin turistik ve bilimsel merkezi olarak kabul edilir. Bu park, Meşhed'in güneybatı kısımlarında parkın adını taşıyan bir sokakta (Koohsangi Caddesi) inşa edilmiştir. Farsça Koohsangi bir Taş Dağ anlamına gelir ve bu park Binalud Dağı'nın iki oldukça doruk noktası arasında kurulmuştur. Koohsangi olarak bu parkın adının arkasındaki sebep budur. Bu zirvenin üstünde şehrin güzel manzarası ve İmam Rıza Kutsal Türbesi görülmektedir. Bu parkın tepesinden görülebilen güzel ve büyülü gün batımı, Koohsangi Parkı'nın en popüler turistik mekanlarından biri olarak sayılıyor. Taş, su ve yeşil bitkilerin birleşimi, konumu nedeniyle bu parkın güzel havasıyla birlikte ziyaretçileri için harika bir rahatlatıcı atmosfer sunan güzel bir manzara sunmaktadır. Yıllar boyunca, bu parkın doğal güzelliğini korumak her zaman öncelik olmuştur ve bu parka birkaç yapay yapı eklenmiştir.
Son çalışmalara göre, Koohsangi Parkı, İmam Reza Kutsal Tapınağı ve Ferdowsi Türbesi'nden sonra Mahshad'ın en popüler üçüncü turistik yeridir. Ziyaretçileri kolaylaştırmak için Koohsangi Parkı'nda son yıllarda birçok geliştirme projesi gerçekleştirildi. Bu parkın geliştirdiği projeler, ilgilenen turistlerin ziyaretini kolaylaştırmak için çoğunlukla parkı daha küçük bölümlere ayırmaya odaklanmıştır. Koohsasngi parkında bu açıdan farklı bölümler geliştirilmiştir: mezar bahçesi, spor bahçesi, taş bahçesi, doğal bahçe ve ortak bahçe. Yapay bir kuş adası olan yapay bir göl ve doğal bir bahçe müzesi de yakın gelecekte Koohsangi Parkı'nda gerçekleştirilecek diğer projelerdir.

Koohsangi Parkı'ndaki farklı binalar arasında, Horasan'ın ana müzesinin ana binası bu parkın güzelliğine katkıda bulunuyor. Bu bina, Kalat-e Naderi'nin eşsiz tasarımının etkisi altında tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Meşhed Afshari hanedanının başkenti olduğu için Nader Şah'ın mezarı olarak kullanılan tüm taşlar, çoğunlukla Koohsangi bölgesindeki dağlardan çıkarılan yüksek kaliteli granit taşlar arasından seçildi.


Koohsangi Parkı'nın tarihsel önemi
1588'de Büyük Şah Abbas, Morshed Gholi Ostajloo'nun tahtına bugün Koohsangi Parkı olarak bilinen bir yere yerleştirildi. Şah Abbas Safevi hanedanının 5. kralı ve bu imparatorluğun en güçlü hükümdarıydı. Bu tören, şimdi Koohsangi'nin balkonu olarak bilinen bölgenin dağlarından birinin yamacında gerçekleştirildi. Şeyh Esed-Allah Yazdi ve Mirza Razavi dahil olmak üzere, zamanlarının önemli yedi mezarı bu parkta yer alıyor. Mirza Razavi, mezarı parkta popüler bir yer olan Safevi hanedanlığı döneminde tanınmış bir figürdü. Mirza Razavi'nin mezarında dekorasyon için kullanılan Qashani sanat özellikleri parkın birçok ziyaretçisini çekiyor. Koohsangi Parkı, Naser al-Din Şah Katar'ın 1905'te Meşhed'e yaptığı gezi sırasında ziyaret ettiği birkaç yerden biridir.

1931 yılına kadar Koohsangi Parkı, dağ ve yeşil bahçeler gibi doğal cazibe merkezlerine sahip bir park olarak orijinal şeklini korudu. Doğal nehirlerin varlığı nedeniyle güzel hava ve güzel manzara, bu güzel parkın değerine eklendi. Ancak, 1931'de inşaatların ilk aşaması bu parkta başladı, yani havuzun inşası, iki katlı bir bina ve Alman uzmanların gözetimi altında gerçekleşen çiçek çerçeveleme. Bu ilk gelişmeler Koohsangi Parkı'nın orijinal şeklini oldukça

Mobil uygulamayı edinin!

Uygulamanızın tüm rezervasyon ihtiyaçlarınız var: Güvenli ödeme kanalları, 4 adımlı kolay rezervasyon süreci ve zarif kullanıcı tasarımları. Daha ne isteyebilirsin?